Srpen 2014

Křovinořezy Honda

18. srpna 2014 v 12:59 | hondastroje |  Zahradní technika
Křovinořez neboli motorová kosa je dnes velmi rozšířený a často používaný nástroj na zahradách, chalupách a také profesionálů jako jsou třeba komunální služby.

Čtyřtaktní křovinořez

Křovinořezy jsou tak výkonné, jak výkonný je jejich motor a žací nůž. Honda nabízí svým zákazníkům z řad chalupářů i profesionálů čtyřtaktní křovinořez s výkonem až 1,6 HP. Miničtyřtaktní motory přináší mnoho výhod ve srovnání s klasickými dvoutaktními motory. Uživatel pozná rozdíl především v komfortu při práci s takovými motory a křovinořezy. Velké úspora pak přichází se spotřebou a ekologickou zátěží.

Čtyřtaktní křovinořezy Honda jsou vybaveny ergonomickými popruhy. Díky těmto popruhům Vás nebolí záda. Model křovinořezu UMR 435 T LEET unikátní v tom, že motor jako takový nese popruh na zádech, jako klasický batoh. Váha je tak dokonale rozložena a navíc se tak přenáší minimum vibrací.

Z uživatelského hlediska přináší křovinořezy Honda vysoký komfort, nízkou hlučnost motorů, snadné startování a ještě snadnější posun žací struny.


Mezi křovinořezy Honda vyniká univerzální křovinořez UMC 435 E. Ten má dělenou hřídel Versatool a kombinuje tak křovinořez, odvětvovací pilu, plotostřih, rotavátor a také zarezávač trávníků. Toto je výborný pomocník pro všechny profesionální zahradníky.Čtyřtaktní sekačky Honda HRX – De Luxe

14. srpna 2014 v 12:25 | hondastroje |  Benzínové sekačky
Honda zahradní stroje nabízí motorové sekačky ve třech řadách. První je hobby řada IZY. Druhá je De Luxe řada, kterou si dnes představíme a třetí jsou profesionální sekačky pro určené především komunální služby.

Vybavení motorové sekačky Honda HRX

Čtyřtaktní sekačky Honda HRX jsou nabité technologiemi, díky kterým budete sekání trávy doslova milovat. Sekačka Honda jako celek je pomocník, který dělá sekání trávy jednodušší a rychlejší. Představte si sekačku, která je tichá, ale má silný a výkonný motor. Pojezd sekačky je variabilní. O kvalitně posečenou trávu se starají hned dva nože naráz. Tyto benzínové sekačky jsou navrženy pro údržbu travnatých ploch až do 2000 m2.

Všechny sekačky Honda se pyšní tím, že dokáží nejen sekat mokrou trávu, ale také ji posbírají do sběrného koše. To vše díky technologii proudění vzduchu Optiflow a speciálně tvarovaným žacím nožům.

Ti z Vás, kteří svůj trávník nejen sekají, ale starají se i o jeho výživu, hnojení a správnou závlahu jistě ocení nastavitelnou úroveň mulčování.

Honda velmi dbá na bezpečnost u všech svým produktů. Proto jsou také dvouvrstvé skelety sekaček HRX z velmi odolného materiálu Polystrong, který zaručí, že žádný předmět, který se dostane do kontaktu s žacím ústrojím, neprorazí skelet sekačky a nikoho nezraní. Rotostop zase zajistím, že se rotace nože zastaví a spustí pouze tehdy, když potřebujete.

Během různých testů této řady sekaček, jsme jednu z nich otestovali i v situacích, kdy měla posekat i půl metrovou trávu. Zjistili jsme, že ani takto přerostlá tráva není pro benzínové sekačky Honda HRX problém díky silnému motoru a dvojitému noži.

Elektrická sekačka Honda

12. srpna 2014 v 10:59 | pk |  Zahradní technika
Elektrické sekačky byly ještě před několika lety součástí většiny domácnosti. Mnoho z nás si jistě pamatuje, jak se zamotával do kabelu a měl oči nastražené, aby sekačkou kabel nepřejel. Pro někoho je tento elektrický had úplné averzum. Pro jiné je elektrická sekačka symbol zdravé péče o trávník bez zbytečného rámusu benzínových motorů a jejich zplodin.


Elektrické sekačky mají jistě své užití i dnes. Nemusí se jednat ani o elektrickou sekačku klasické konstrukce, může to být třeba robotické sekačka. My se ale budeme dále věnovat elektrickým sekačkám.

Jejich nejlepší využití na zahradách s malou plochou. Jsou velmi lehké, a proto jsou velmi oblíbené u žen. Elektrická sekačka Honda má sběrný koš z prodyšné tkané textilie, díky níž v koši lépe proudí vzduch a koš se tak lépe plní trávou. Samozřejmostí je nastavitelná výška sečení.


Ceny elektrické sekačky Honda mezi prodejci se pohybují okolo 6.000,- Kč.

Pokud Vás však i přes výhody elektrické sekačky zajímá, jaké modely benzínových sekaček Honda nabízí, prohlédněte si je v katalogu www.hondastroje.cz.

Robotická sekačka Honda Miimo

11. srpna 2014 v 14:46 | pk |  Robotické sekačky
Robotická sekačka Honda Miimo je úžasný pomocník na Vaši zahradu. Nyní už nebudete muset trávit hodiny sekáním, když můžete trávit čas se svojí rodinou, sportovat, cestovat nebo i pracovat. Ano, i během Vašeho zaměstnání se Vám bude robotická sekačka Honda Miimo starat o Váš trávník. Je to možné díky programování a časování robotické sekačky, ale i také díky mobilní aplikaci pro chytré telefony, díky níž máte svoji robotickou sekačku pod kontrolou. Honda nabízí dva typy robotické sekačky a to Miimo 300 a Miimo 500.

Co dokáže robotická sekačka Honda Miimo?

Robotická sekačka Honda Miimo se především nezávisle na čase nebo počasí stará o Váš trávník. Je poháněna elektromotorem, který umožní udržet Miimo v pohybu až hodinu a půl. Seká trávu pouze tam, kde chcete vy. Je tak tichá, že může sekat i v noci a nebude rušit ani Vás ani Vaše sousedy.

Bezpečnost na prvním místě

Robotická sekačka Honda Miimo je velmi ohleduplná ke svému okolí a maximálně bezpečná pro lidi, zvířata i Vaše záhonky. Umí se ohlídat pře nenechavými sběrači cizích věcí.


Instalace sekačky je velmi snadná a dle velikosti pozemku by neměla zabrat více než půl dne. Stejně tak spuštění sekačky je velmi snadné. Na zahradě si poradí i s náklonem a kopečky. Má výbornou trakci a nedělá ji problém jízda ve svahu.


Benzínové sekačky Honda HRG - IZY

11. srpna 2014 v 10:56 | hondastroje |  Benzínové sekačky
Čtyřtaktní sekačky Honda HRG spadají do třídy IZY. To znamená, že jsou snadné na obsluhu. Sekačky Honda IZY jsou nejoblíbenější ve své třídě v Evropě. Tyto sekačky jsou vhodné na pravidelné sekání trávníku kolem rodinných domů se zahradou až 1500 m2.


Benzínové sekačky Honda IZY

Jednoduchost provází i práci s touto sekačkou. Začneme-li od startování, pak díky automatickému sytiči je startování snadné i pro ženy. Práce se sekačkou je také snadná ať už máte verzi s pojezdem nebo bez. Díky kolečkům s kuličkovými ložisky je odpor minimální a pro Vás není práce se sekačkou tak fyzicky náročná a vyčerpávající.

Sběrný koš sekačky má velký objem. Je vyroben ze síťové tkaniny, díky níž prochází do koše více vzduchu a koš se tak lépe plní. Manipulace s ním je velmi jednoduchá a není komplikovaná zbytečnými pojistkami a zámky, zajišťující pozici koše.

Skelet sekačky tvoří ocelové tělo, které má speciálně navrhnutý tvar, aby posekaná tráva se dostala přímo do koše a nezůstávala ležet na zemi.

Čtyřtaktní motorová sekačka

Motor - srdce sekačky - tvoří čtyřtaktní benzínový OHC motor s objemem 160 cm3. K tomu je třeba připočíst lepší kroutící moment a dostanete velmi slušné a silné srdce sekačky Honda HRG.


Ceny za tyto oblíbené sekačky začínají na 10.990,- Kč a mění se podle další výbavy jako je pojezd, boční výhoz nebo SMART DRIVE .