Květen 2015

Křovinořezy a vyžínače domů i pro profesionály

28. května 2015 v 9:17 | hondastroje |  Zahradní technika
Křovinořezy Honda jsou konstruovány pro toho, kdo upřednostňuje komfort a ostatní přednosti 4-taktní technologie se stálým výkonem a krouticím momentem, nutným pro práci i ve ztížených podmínkách.


Křovinořezy Honda se od konkurenčních výrobků liší dvěma zásadními způsoby a to motorovou částí a ergonomickou částí.

Čyřtaktní křovinořezy

Honda používá výhradně čtyřtaktní motory a to platí i pro křovinořezy, kde používá speciální miničtyřtaktní pohonné jednotky (ostatní výrobci používaji téměř výhradně dvoutaktní motory). Z pohledu uživatele je zásadní rozdíl v tom, že u těchto motorů Honda se používá pouze benzín (Natural 95) bez příměsi oleje. Další praktickou výhodou je, že motor (celý křovinořez) lze natáčet, přetáčet jakkoliv, aniž by provozní kapaliny přetekly, kam neměly a způsobily tak dočasné snížení výkonu nebo zcela úplné zastavení motoru. Startování je tak lehké, že by táhnutím startovací šňůry motor nastartovalo i dítě.

Z pohledu ergonomie je kladen velký důraz na dokonalé vyvážení stroje a rovnoměrné zátěže na tělo obsluhy. Toho je docíleno mimo jiné ergonomickým postrojem, který připomíná spíše konstrukci turistické krosny včetně bederního a hrudního popruhu a velmi silného ramenního polstrování. Popruhy se tak po čase nezařezávají do ramen. Díky takto dobře navrhnutému postroji je lidské tělo (hlavně záda s páteří) zatíženo rovnoměrně a nedochází k přetěžování jedné strany. Dalšími prvky pro pohodlnou práci jsou nastavitelný úhel rukojeti a měkčené rukojeti.

Pojítkem mezi komfortem při práci a vlastnostmi čtyřtaktního motoru jsou nízké vibrace, které ve spolupráci s měkčenou rukojetí nezpůsobují brnění rukou. Dále to je výrazně nižší hlučnost čtyřtaktního motoru, kdy je hluku ušetřena jak obsluha křovinořezu, tak její okolí.

Nástavce pro křovinořezy Honda

Křovinořez Honda je vybaven žací strunovou hlavou Tap & Go. Tap & Go označuje proces, jakým posouvána žací struna. Stačí ťuknou žací hlavou o zem a automaticky se odvine část nové struny. Není tak nutno stroj vypínat, odepnout a ručně odvinout novou část struny, znovu nastartovat a zase připojit stroj k postroji.

K úpravě ploch, které jsou prorostlé mladými dřevinami a nálety slouží ocelový trojzubec. Když použijete jako nástavec pilový kotouč, pak lze zvládnou i mladé stromky s průměrem cca 10 cm nicméně s ohledem na maximální bezpečnost práce.

Pro úpravu zahrady lze dále použít nástavec na stříhání živých plotů a prořezávací pilku.

Křovinořez s motorem na zádech obslluhy

Zvláštnostní nabídky křovinořezů a vyžínačů Honda je model UMR 435 L , u kterého je motor nesen na zádech obsluhy a tyč s hlavou je ohebná. S tímto strojem se snadno dostanete do úzkých míst právě k prořezávání větví, úpravě živých plotů a nebo jen sekání trávy tam, kde není dost prostoru.

Univerzální křovinořez

Zejména komunální služby a zahradníci ocení univerzální křovinořez Honda s dělenou hřídelí - Versatool. Tento křovinořez nemá pevně spojenou hlavu s tělem křovinořezu a umožňuje snadno měnit nástavce a to pouhým zacvaknutím. K dispozici jsou nástavce pro sekání trávy, plotostřihy, prořezávací pily, zařezávač trávníku, foukače na listí a prodlužovací nástavce.