Srpen 2015

Motorové sekačky Honda s pojezdem

31. srpna 2015 v 13:33 | hondastroje |  Zahradní technika
Honda představuje špičku v zahradní technice a to díky odlišné čtyřtaktní motorové koncepci, zaměřením na ergonomii a komfort a extrémně dlouhou životností svých výrobků.

Zahradní sekačky Honda mají řadu spokojených zákazníků jak mezi profesionálními zákazníky z oboru zahradnictví a komunálních služeb, tak z řad majitelů zahrad a rodinných domů. Pro ty, kteří vyžadují větší komfort při sekání trávy, jsou připraveny benzínové zahradní sekačky s pojezdem.

Sekačky Honda s pojezdem

Honda nabízí travní sekačky se stálým pojezdem a také variabilním pojezdem. Stálý pojezd nabízí jednu rychlost pojezdu stroje. To mnohým stačí a řada zákazníků zná takový pojezd již mnoho let. Představte si, že si můžete rychlost pojezdu zvolit sami dle svých potřeb a možností...

Variabilní pojezd sekaček Honda

Variabilní pojezd představuje uživatelům komfort volby rychlosti pojezdu sekačky. A to plynule bez nutnosti zastavení - přímo na rukojeti stroje. K tomu slouží dva druhy ovládání SMART DRIVE a pak nově SELECT DRIVE. Variabilní rychlost a plynulý rozjezd motorových sekaček Honda pak ocení všichni uživatelé všech věkových skupiny, majitelé členitých zahrad s velkým množstvím dekoračních prvků, které je třeba pomalu objíždět a majitelé zahrad se zahradní architekturou, která je v těsném kontaktu s trávníkem. Dále je velmi praktické si volit rychlost pojezdu v případě, kdy máte různě vysokou trávu v různých částech zahrady. Pro větší trávu je lepší trochu zpomalit. Velmi praktické je zvolit pomalejší tempo v případě mokré nebo velmi vlhké trávy. Sekačka má tak dost času posekanou část sebrat do sběrného koše a nedochází tak k nepříjemnému lepení mokré trávy na vnitřek žací komory. A nesmíme zapomenout na uživatele, kteří již nejsou nejmladší a raději si uzpůsobí rychlost stroje svým možnostem.

Smart Drive si lze představit jako plynovou páku ve tvaru obráceného U, kdy palci nebo dlaní zatlačíte páku směrem k zemi a podle pozice páky se stroj plynule rozjede požadovanou rychlostí. Tím jak moc tlačíte páku dolu, přidáváte plyn podobně jako u plynového pedálu svého auta.


Ovládací páky nového systému ovládání pojezdu sekaček Honda Select Drive vypadají jako ptačí křídla při vzletu. Rukojeť stroje je pak uzpůsobena rychlostním pákám a ergonomie řízení je tak o to lepší. Systém určování rychlosti je podobný jako v případě řešení Smart Drive. Stačí pouze palcem nebo oběma palci páku zatlačit směrem dolů. Tento systém ovládání rychlosti má další rozšíření o možnost nastavení omezení maximální rychlosti pojezdu. A to pouhým otočení přepínače do polohy od 0 do maxima - jedná se vlastně o typ omezovače rychlosti. Plynovými pádly si uživatel pouze určuje rychlost pojezdu v rozmezí od 0 do rychlosti nastavené omezovačem.

Moderní technologie v akci aneb robotická sekačka Honda Miimo a její nové řady

24. srpna 2015 v 11:48 | hondastroje |  Robotické sekačky
Robotické sekačky mají své místo na trhu. Je to malý a tichý pomocník, který za vás odvede práci na zahradě. Vy tak můžete mít nohy nahoře a jen tak relaxovat. Moderní technologie jdou kupředu a robotické sekačky Miimo od Hondy s nimi drží krok. A nové edice robotických sekaček jsou toho důkazem. Letošními modely jsou HRM 310 a HRM 520. Pojďme se podrobněji podívat na to, co nového od nich očekávat.

Nové edice robotických sekaček Miimo a jejich specifikace

Rozdílů mezi loňskou a letošní edicí je hned několik. Nové modely šetří vaše úspory, spotřeba elektřiny při sečení je totiž nižší, a to 54W. Další změny najdeme u žacího mechanismu. Jak u HRM 310 tak u HRM 520 se čepele otáčí oboustranně. To znamená, že nože se otáčí v 50 % času po směru a v 50 % času proti směru hodinových ručiček. Nově pak dochází také ke spirálnímu sečení, což se projeví zejména při sečení vysoké trávy. Spirální sečení tedy nadměrně vysokou trávu postupně odstraňuje.

Další nespornou výhodou je, že nové řady jsou ještě tišší. Což oceníte, pokud nestíháte a chcete vypustit robotickou sekačku v noci. A proč je tomu tak? Tichý režim má nižší rychlost pojezdu a nižší otáčky pracovního nástroje.

Proč si vybrat právě nové modely Miimo HRM 310 a HRM 520

A co se ještě přinášejí nové modely? Jak už bylo mnohokrát deklarováno s robotickou sekačkou Honda Miimo lze naplánovat prakticky všechno a díky interaktivnímu průvodci v programování, který je součástí nových modelů, jde vše ještě snáz.


Dle vašich potřeb a představ poseká trávník. Přizpůsobí se charakteru vaší zahrady, rozloze, členění, záhonům a chodníčkům. A to vše díky správnému nainstalování obvodových vodičů, jejichž délka je až 800 metrů. Digitální signál je u nejnovějších modelů ještě výrazněji odolnější vůči elektromagnetickému rušení, například od jiných robotických sekaček. Nové jsou pak i programy, které dokládají technologický posun robotických sekaček Honda. Mluvíme tedy o programu průjezdu úzkými místy a sekání u hran obrubníků.