Září 2015

Profesionální a pracovní lodě v nabídce Honda Marine

30. září 2015 v 13:24 | hondastroje |  Honda Marine

Profesionální a pracovní lodě

Program Honda Marine se zaměřuje na lodě a čluny, které jsou určeny nejen pro rekreaci a aktivní volný čas, ale i pro pracovní a profesionální využití. Znalosti, technologie a moderní přístup se odráží i v tomto odvětví, kde se Honda začala angažovat.

Vše začíná u motoru

Honda klade velký důraz na efektivitu a spolehlivost svých motorů. Lodní motory Honda jsou čtyřtaktní konstrukce. Tyto motory jsou osvědčené a vycházejí ze zkušeností, jež jsou využívány v motocyklech a automobilech. A v čem tkví výhoda těchto motorů? Čtyřtaktní motory Honda jsou tiché, výkonné, spolehlivé a ekologické. Celkově se to projeví v provozu, důkazem je nízká spotřeba paliva, a životnosti, která je podpořena prodlouženou zárukou. Díky šetrnému a ekologickému přístupu jsou lodní motory Honda vhodné právě v přírodě samotné - ve vodě.

Profesionální a pracovní využití lodí a člunů

Tato sekce nabízí nafukovací čluny s pevným kýlem, laminátové lodě a celohliníkové lodě. A kde se s profesionálními loděmi a čluny setkáme? Čluny a lodě využívají nejčastěji záchranné a policejní složky. Záchranná služba sází na čluny Sportis. Tyto čluny jsou robustní a spolehlivé a v neposlední řadě cenově dostupné. Policejní složky pak mají k dispozici celolaminátové čluny AMT nebo celohliníkové lodě Arronett či Allunautic.


Druhou součástí sekce Honda Marine jsou pracovní lodě. Zde jsou nejčastějším typem hliníkové pracovní lodě, které mají široké spektrum využití. Odolný námořnický hliník je zárukou pevnosti a odolnosti. Loď je tedy vyrobena a svařena z námořnického hliníku, který je odolný vůči slané vodě. Výsledkem je, že nedochází k degeneraci materiálu díky stárnutía opotřebení. Díky zesílené konstrukci a robustnímu trupu odolá loď i náročnějším podmínkám. V České republice jsou tyto lodě nasazeny při údržbě říčních koryt na Vltavě a Labi či na velkých vodních plochách jako Lipno, Orlík a Slapy.


Rekreační lodě a čluny Honda Marine

14. září 2015 v 10:11 | hondastroje |  Honda Marine
Značka Honda je spjatá i s vodním světem. Veškeré znalosti, technologie a moderní přístup, co Honda představuje, se promítá i v programu Honda Marine. V tomto oboru pak najdeme lodě a čluny, jak pro rekreaci, tak pro pracovní nasazení.

Proč právě lodě z programu Honda Marine?

Vše tkví v lodních motorech Honda, které jsou výhradně čtyřtaktní konstrukce. Konstrukce lodních motorů Honda vychází ze zkušeností a osvědčených motorů, které se používají v motocyklech či automobilech Honda. Výhoda těchto motorů se projeví jak v provozu, minimální hlučnosti, tak ve výkonu a spolehlivosti. Celková úspora čtyřtaktních motorů se pak ukáže v nízké spotřebě paliva. Vše je pak podtrženo prodlouženou zárukou.

Jaké lodě a čluny Honda nabízí?

První kategorií jsou rekreační lodě a čluny. Ty jsou určeny všem těm, kteří chtějí svůj čas trávit na vodě. Máte rádi koupání, rybaření, vodní sporty či třeba jen projížďku na řece? Pak právě vám je určena tato sekce.

Jestliže začínáte, tak je pro vás ideální nafukovací člun HonWave. Zde ani není nutný průkaz způsobilosti k řízení malého plavidla. Nafukovací člun HonWave je ideální pro výlety po českých řekách a jezerech i pro dovolenou u moře.


Další možností je člun s laminátovým kýlem. To už je pro zkušenější zákazníky. Jedná se tedy stále o klasický nafukovací člun ale s pevným kýlem, který stojí na technologii ručně kladeného klasického laminování.

Pokud se rozhodnete pro pevné lodě, tak můžete být klidní, protože i ty najdete v nabídce Honda Marine. Laminátové lodě jsou v délce od 4,5 m po 7 m a v různých provedeních, což znamená, že si vyberete buď otevřenou palubu, nebo tu uzavřenou s kajutou.

Další z možností v nabídce Honda Marine jsou tzv. prémiové lodě AMT. Ty už jsou pro ty velmi náročné zákazníky. Je možné si vybrat ze 14 modelů, které jsou plně vybaveny a tvoří špičku v nabídce lodí.


Poslední ze sekce rekreačních lodí a člunů jsou motorové jachty. Ty jsou určeny všem těm, kteří si rádi dopřávají náležitý luxus. Chcete dovolenou v klidu a v tichých zátokách? Tak pro to jsou stvořeny motorové jachty. Jachty dosahují délky až 15 metrů. Jejich výroba už je technologicky náročnější, a proto patří mezi nejvyšší kvalitu.


Ručně nesené stroje Honda

9. září 2015 v 16:46 | hondastroje |  Zahradní technika
Nabídka ručně nesených strojů Honda zahrnuje plotostřihy, postřikovače a fukary. Konstrukce všech strojů je založena na mini 4-taktních motorech, což umožní manipulovat se stroji v jakékoliv poloze bez nebezpečí zadření motoru či problémů s pravidelností jejich chodu.

Nejen trávník si zaslouží naší pozornost při údržbě zahrady či veřejných prostor. Pečlivě zastřižený a upravený živý plot je do jisté míry vizitkou majitele či města. Jak tedy docílit upravených živých plotů?

Motorové nůžky na plot

Motorové nůžky živý na plot neboli plotostřihy usnadní celkovou údržbu živých plotů. Plotostřihy Honda dovolí pak pracovat nezávisle na elektřině, a proto s nimi lze pracovat z různých úhlů. Plotostřihy Honda jsou vybaveny čtyřtaktním motorem se zdvihový objemem 25cm3. Všechny stroje s tímto motorem jsou tiché a snižují spotřebu paliva. Další výhodou těchto motorových nůžek Honda je, že snižuje vibrace a tedy i hluk. Profesionální pracovníci technických služeb, zahradníci či správci parků nemusí mít strach, že by při dlouhodobé práci pociťovali bolest. Díky antivibrační rukojeti s možností volby polohy (180°) předejdete zdravotním komplikacím.


Motorový postřikovač

Tyto motorové postřikovače Honda se skvěle hodí na velké zahrady, vinice či parky. Zádový postřikovač má opět čtyřtaktní motor, který je tichý a ekonomický. Ideální pro chemické ošetřování plodin na polích, sadech, vinicích či pro likvidace plevele v parcích a zahradách. Motorový postřikovač Honda má horizontální dvoupístová čerpadla a velikost nádrže na chemikálie je pak 25 litrů.

Fukar na listí

Poslední z řady ručně nesených strojů od Hondy je motorový fukar na listí Honda. Snadný pomocník při úklidu zahrad, parků, stadionů, ulic a jiných veřejných prostranství po celý rok. Fukar má opět čtyřtaktní motor se snadným startováním. Lehký motorový fukar Honda má nastavitelnou rychlost vyfukovaného vzduchu. Díky přesnému nasměrování, nažene silný tok vzduchu spadané listí, zbytky trávy a jiné nečistoty na hromadu, se kterou už si snadno poradíte.