Říjen 2015

Zahradní technika pro podzimní zahradu - 2. část

26. října 2015 v 10:06 | hondastroje |  Zahradní technika
Tímto článkem navazujeme na předchozí díl o využití motorových strojů při práci na podzimní zahradě, kde jsme psali o strojích, které výrazně pomáhají s úklidem opadaného listí nebo údržbou živých plotů a následným úklidem. Následující věty pojednávají o prořezávání stromů a kultivaci půdy.

Větve, keře a stromy

Prořezávání větví stromů a keřů je mimo jiné způsob, jak tyto dřeviny formovat a určovat jejich tvar. Prořezávání větví motorovou pilou není zrovna bezpečné ani doporučované. Na druhou stranu práce s ruční prořezávací pilkou je fyzická náročná a zdlouhavá. Majitelé víceúčelových křovinořezů mají opět k dispozici kombinaci dvou nástavců a to prodlužovací nástavec a řetězovou prořezávací pilku.


Když máte prořezáno, je třeba vyřešit tradiční otázku, co s tím. Z prořezaných větví není žádné palivové dřevo. Ale topit by se dal třeba štěpky z těchto větví. Motorové štěpkovače Honda si hravě poradí s větví o průměru 4 cm respektive 8 cm.

Motorové stroje ke kultivaci půdy

I půda potřebuje péči, provzdušnit, prokypřit zkultivovat. Honda má v nabídce hned několik, které jsou k tomu určené a jsou učené majitelům políček i profesionálním správcům zeleně. V první řadě se jedná o výkonné mini rotavátory, které si hravě poradí s políčky i záhonky. Jejich velkou výhodou je velikost a s ní spojená snadná přeprava třeba i osobním autem.


Malý vertikulátor je také v nabídce nástavců pro víceúčelové křovinořezy.


Zahradní traktory Honda zase disponují vlečným vertikulátorem o šířce 90 cm k provzdušňování velkých travnatých ploch jako jsou hřiště, velké zahrady.


Sněhové frézy Honda

21. října 2015 v 15:20 | hondastroje |  Sněhové frézy
Odklízení shěhové nadílky kolem vchodu nebo domu patří ka každé správné zimě. Firmy, obce a města se musejí postarat i o veřejná prostranství, chodníky a silnice. Vítaným a zdatným pomocníkem jsou sněhové frézy.


Malá kolová sněhová fréza je vhodná k úklidu ploch a chodníků kolem rodinného nebo bytového domu případně kolem obchodu nebo malých firem. Pokud je však zapotřebí uklízet sníh z velkých ploch pak je vhodná profesionální pásová sněhová fréza.


Sněhové frézy Honda patří ke špičce a to jak z pohledu celkové kvality sněžných fréz, tak jejich odolnosti, ergonomii a snadnosti jejich ovládání. Sněžné frézy Honda jsou vhodné pro ženy i pro muže a to díky Easy startu motoru i za mrazivého počasí. Honda navrhla své sněhové frézy tak, že jsou šetrné k čištěným povrchům a ekologické čtyřtaktní motory zase k přírodě a zároveň nepřenášení nepříjemné vibrace do rukojeti.


Ucelenou nabídku motorových sněhových fréz a dalších strojlů nalezenete na webu www.hondastroje.cz/snehove-frezy.

Druhy elektrických generátorů

21. října 2015 v 9:05 | hondastroje |  Elektrocentrály
Elektrocentrály a elektrické generátory Honda mají celou řadu výhod. Spolehlivě poskytují vždy maximální výkon v těch nejnáročnějších podmínkách. Dle jednotlivých charakteristických rysů existuje několik typů elektrocentrál / elektrických egenerátorů, které si postupně představíme.

Tiché kufříkové High-Tech elektrické generátory

Tyto přenosné generátory mají hned několik předností. Jsou mimořádně tiché, lehce přenosné a snadně ovladatelné. Díky úspornému provozu mohou dodávat elektrickou energii prakticky kamkoliv. Přenosné generátory tohoto typu mají izolovanou kapotáž, jež je doplněna moderním a výkonným tlumičem pro snížení provozního hluku na minimální možnou úroveň. Při výrobě elektrocentrál jsou využity moderní a lehké materiály, čímž se snižuje hmotnost na minimum.


Nejčastějším způsobem využití kufříkových invertorových generátorů je kemping, karavaning, dále je lze využít pro zahradní a domácí spotřebiče, lehké ruční nářadí, osvětlení a notebook, použít je můžete i na lodích.

Rámové elektrické generátory

Rámové elektrocentrály a generátory je možné označit za ty největší pracanty z řad elektrocentrál. Právě pro jejich výkon jsou vyhledávány nejen domácími uživateli ale hlavně profesionálními řemeslníky. Rámové elektrické generátory mají dlouhodobou životnost a minimální požadavky na údržbu. Jejich hlavní výhodou je jednoduchá a odolná konstrukce a především to, že jsou efektivní. Dodávají maximální výkon pro napájení spotřebičů v nejtěžších pracovních podmínkách a při nouzových situacích. A jaký je tedy nejčastější způsob využití rámových elektrocentrál? Jejich místo je především ve stavebním průmyslu a využívají je i záchranné složky.


Rámové elektrocentrály se svářečkou

Generátory se svářečkou se hodí všude tam, kde zaprvé není možný přístup elektrickému proud, a za druhé je potřeba svařovat kovy. A právě proto byly zkonstruovány elektrické generátory se svářečkou, které jsou schopny poskytnout svařovací proud 40 - 200A pro svařování elektrodou do průměru 4 mm. I elektrocentrály se svářečkou se pyšní dlouho životností, minimálními požadavky na údržbu a maximálním výkonem. A proto se hodí do opravdu terénních podmínek. Kdo tedy nejčastěji využívá elektrocentrály se svářečkou? Jsou to především profesionálové z řad stavebních firem a komunálních služeb.


Zahradní technika pro podzimní zahradu - 1. část

15. října 2015 v 16:44 | hondastroje |  Zahradní technika
Podzimní zahrada je snad barevně nejkrásnější z celého roku. Listí se zbarvuje do hřejivých žlutých a červených odstínů a pomalu opadává z keřů a stromů. Tráva již moc neroste. Živé ploty je třeba zastřihnout a zarovnat do potřebné výšky. Skalky a okrasné květinové a dřevinové ostrůvky je třeba zastříhat a lidově řečeno protrhat. Práci na podzimní zahradě si lze ulehčit použitím motorových strojů. My vám v tomto článku poradíme, které zahradní stroje Honda jsou nejlepšími pomocníky.

Jak na úklid spadaného listí

Už začátkem října přibývá opadaného listí na zahradách i parcích. Jeho úklid je na pár týdnů nekonečným příběhem. Pokud však používáte motorovou techniku, jde práce pěkně od ruky. Nejčastěji se používají benzínové sekačky se sběrným košem.

Pokud se staráte například o pochozí nebo pojezdové komunikace, pak oceníte motorový fukar na listí. Ten lze používat jako samostatný jednoúčelový stroj nebo jako nástavec na multifunkční křovinořez.


Z pevných podkladů pomůže uklidit listí také zahradní traktor díky 120 cm širokému zametacímu kartáči, který je umístěný na předním závěsu traktoru.


Kupy s listím pak lze odvézt na sklápěcím vozíku zahradního traktoru. Zahradníci, kteří spravují členité areály, zase mohou využít k odvozu spadaného listí pásový transportér, který může jezdit i po schodech nebo nezpevněných sypkých površích.

Údržba živých plotů

Živé ploty se stříhají na podzim, protože jde o období vegetačního klidu. Nůžky n živý plot jsou jistě dobrým pomocníkem, ale motorové nůžky na živý plot udělají práci rychleji a přesněji. Navíc vás z nich nebolí tak ruce. Pokud vlastníte multifunkční křovinořez, pak máte k dispozici nástavec s plotostřihem. Díky němu, lze ze země zastřihnout vršky živých plotů vysokých 2 metry a více, protože tyč křovinořezu Honda lze prodloužit prodlužovacím nástavcem o celý metr.


Elektrocentrály Honda

9. října 2015 v 7:37 | hondastroje |  Elektrocentrály
Elektrocentrály zajišťují záložní dodávky elektrické energie pro jednotlivé spotřebiče, ale i pro firmy a rodinné domy. Nejčastěji je můžete nalézt na staveništích, při opravě dopravních komunikací, v kempech i na lodích. Elektrocentrály Honda pak disponují celou řadou technologických inovací. Jak tedy vybrat tu správnou elektrocentrálu? Následující pojmy vám pomůžou v orientaci v jednotlivých modelech elektrocentrál.

Charakteristika elektrocentrál

První z řad pojmů týkající se elektrocentrál je tzv. Oil Alert, což je preventivní program, který hlídá olej, pokud tedy olej klesne pod minimální bezpečnu hladinu, tak se elektrocentrála vypne.

Dále je třeba sledovat velikost palivových nádrží. Jestliže je model elektrocentrály vybaven větší palivovou nádrží, pak to znamená delší provoz. Je také výhodou, pokud má elektrocentrála transportní kola či povozek, manipulace se stává snazší a rychlejší.


Je-li pro vás rozhodující tichý provoz elektrocentrál, tak se zaměřte na design. Provozní hlučnost elektrocentrál Honda je snížena účinným tlumičem. Pokud však chcete snížit hlučnost na opravdové minimum, tak je možné mít skříň spolu s výplněmi, která účinně pohltí hluk. Elektrocentrály Honda jsou dále vybaveny i účinnou ochranou proti vodě a prachu.
Neméně důležité je sledovat výkon motoru, a to lze prostřednictvím i-Monitoru, kde jsou zobrazovány servisní informace a diagnostika. Díky programu Eco-Throttle jsou automaticky upravovány otáčky motoru přesně dle zatížení. Motor tak dosáhne optimální chodu vzhledem k zátěži. To vše se pak odráží v životnosti motoru. A poslední funkcí, jež obsluhuje výkon motoru, je automat plynu, který po odpojení spotřebičů automaticky snižuje otáčky motoru a při opětovném zapojení se znovu vrací k jmenovitým otáčkám.


Poslední z řadu důležitých pojmů týkající se elektrocentrál je souběžný provoz. Technologie umožňují možnost souběžného provozu a "sfázování" dvou identických elektrocentrál. S použitím speciálních propojovacích kabelů značky Honda lze spojit dvě elektrocentrály typu EU 10i, dva typu EU 20i, dva typu EU 30i nebo dva typu EU 30is, dokonce i novinku EU70 a získat tak dvojnásobek výstupu jediného zařízení.